Foto - portét Libor Gino Doležal

Jmenuji se Libor Doležal, ale většina lidí mě oslovuje Gino. Jde o zkratku mého řeholního jména Ginepro, jsem totiž členem Sekulárního františkánského řádu.

Narodil jsem se 1. dubna 1976. Když se lidé toto datum dozví, tak často reagují, že se tím všechno vysvětluje. Můj život je totiž většinou neuvěřitelná jízda. Podle mě je to díky mé povaze. Na moji italskou povahu má velký vliv i skutečnost, že jsem demáček. Jde o lidový výraz pro Dětskou mozkovou obrnu, díky které jezdím na vozíku, hůř mluvím a všechno piju brčkem, kromě panáků..

Původně pocházím z Mikulova, ale protože je tam pro mě málo možností uplatnění žiju celý život v Brně. Brno je super venkoměsto. Jsou tam obrovské možnosti kulturního vyžití a všichni se tam znají.

Po gymplu jsem začal studovat sociologii a andragogiku na univerzitě Palackého v Olomouci. Studium jsem začal kombinovat s brigádou, tak jsem to po roce a půl zabalil. Na výšku jsem se dostal šest krát, ale vždycky to dopadlo stejně.

Pro mě je v životě nejdůležitější svoboda, nejen moje, ale i ostatních. Proto jsem většinu svého profesního života strávil v sociálních službách. Usiluji totiž o to, aby lidé s postižením mohli žit přirozeným způsobem života mimo ústav. Proto jsem v roce 2004 založil neziskovou organizaci Domov pro mne, kterou jsem vedl 10 let.

Když mám volno tak si rád zajedu do přírody, hraju divadlo a setkávám se s lidmi.